Pojemniki z plombą – estetyka oraz poprawna ochrona sprzedawanych produktów
Pojemniki z plombą – estetyka oraz poprawna ochrona sprzedawanych produktów

Sprzedaż produktów spożywczych to bez wątpienia temat skomplikowany. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze wyroby będą mogły znaleźć się na sklepowych półkach, musimy zadbać o kilka kluczowych aspektów, takich jak na przykład bezpieczeństwo i jakość żywności. Z tego artykułu dowiesz się natomiast, dlaczego warto wybierać pojemniki z plombą i jakie są ich główne zalety!

Produkcja żywności a dopuszczenie jej do sprzedaży

Przygotowywanie w domu jedzenia, które następnie sami spożyjemy, a tego, które przeznaczone jest do sprzedaży, różni się w znaczącym stopniu. Przede wszystkim w tym drugim przypadku musimy jak najlepiej wypełniać wszystkie obowiązki, jakie spoczywają na producencie żywności. Konieczne jest spełnianie określonych wymagań związanych z bezpieczeństwem oraz jakością produktów.

Warto również wiedzieć, że pakowanie żywności i jej znakowanie podlega regulacjom, jakie określa prawo europejskie i krajowe. Producent zobowiązany jest umieścić na etykiecie bądź pudełku takie informacje jak nazwa produktu, wykaz składników, ilość, data trwałości, specjalne warunki przechowywania czy informacje o możliwej obecności alergenów. Nie może też zabraknąć miejsca na kod kreskowy, który jest szczególnie ważny, jeżeli sprzedajemy produkty w większej liczbie. 

Pojemniki z plombą do pakowania żywności

Jednym ze sposobów na pakowanie gotowej żywności, którą chcemy sprzedawać, jest umieszczenie jej w specjalnych, jednorazowych pojemnikach produkowanych z plastiku. Mowa o wariantach, które posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci plomby. Takie pojemniki są odpowiednie zarówno do podawania gorących, jak i zimnych dań (również na wynos). Opakowania wytwarzane są z plastiku, który został przystosowany do kontaktu z żywnością.

A co z wymiarami? Te różnią się w zależności od wybranego wariantu. Pojemniki zazwyczaj są okrągłe. Różna może być natomiast ich średnica czy wysokość. Szczególnie popularne są modele o pojemności 500 ml. Odpowiednie atesty stosowane w gastronomii potwierdzają, że dany materiał może być używany do pakowania jedzenia. Przezroczyste opakowania można personalizować poprzez dodanie własnej etykiety. Ta pozwoli na łatwe i szybkie rozpoznawanie produktu spośród innych jego wariantów. W ten sposób nie rezygnujemy z estetyki na rzecz bezpieczeństwa. 

Wspomniane już pojemniki z plombą dostępne są również w asortymencie naszego sklepu. Zachęcamy do poznania pełnej oferty i wyboru tych produktów, które najlepiej sprawdzą w Państwa działalności. Oferujemy pojemniki jednorazowe wysokiej jakości, a dodatkowo w przystępnej cenie.

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium