Folia aluminiowa produkt, czyli produkt pierwszej potrzeby
Folia aluminiowa produkt, czyli produkt pierwszej potrzeby

W naszych kuchniach nie brakuje produktów o ciekawym zastosowaniu. Niektóre z nich sprawdzają się nie tylko podczas przyrządzania posiłków, ale mogą być też wykorzystywane na wiele ciekawych sposobów. Tutaj doskonałym przykładem jest folia aluminiowa. Czy wiesz, skąd tak duża jej popularność? Sprawdź, jak można wykorzystać folię aluminiową w codziennym życiu oraz dlaczego warto mieć ją zawsze pod ręką!

Czym właściwie jest folia aluminiowa? 

Historia folii aluminiowej zaczyna się w Szwajcarii. Był rok 1910, gdy odkryto, że w  wyniku walcowania stopionego aluminium powstaje produkt nieprzepuszczający światła, powietrza oraz wody. Okazało się, że jest to istna rewolucja. Folię aluminiową stosujemy do dzisiaj i znaleźć możemy ją w niemal każdym domu. 

Jej wygląd jest dosyć charakterystyczny – srebrna, z jedną stroną matową, a drugą błyszczącą. Folia jest cienka, ale dzięki temu elastyczna i łatwa w formowaniu. Możemy wielokrotnie ją składać czy owijać nią produkty. Jest również odporna na niskie i wysokie temperatury. Okazuje się, że najlepiej sprawdza się podczas pakowania żywności, ponieważ tworzy nieprzepuszczalną warstwę. 

Jak można wykorzystać folię aluminiową?

Folię aluminiową możemy zastosować w bardzo wielu przypadkach – pomaga na przykład w czyszczeniu srebra, ostrzeniu nożyczek czy usuwaniu rdzy z garnków, patelni i blach. Niewiele osób wie również o tym, że niekiedy wykorzystuje się ją podczas robienia zdjęć, ponieważ działa podobnie jak blenda. Po prostu doskonale odbija światło. Jej najważniejsze zastosowanie znajdziemy jednak w kuchni.

W folię aluminiową możemy zapakować jedzenie. Jest to bezpieczny wybór, który pozwala nam zabezpieczyć potrawy nie tylko przed ich szybkim wystudzeniem, ale także przed dostaniem się do posiłków różnego rodzaju bakterii. A pieczenie? Folia sprawdza się perfekcyjnie podczas pieczenia mięsa, ryb, a nawet ciast.

Po folię aluminiową sięga się również w restauracjach czy firmach cateringowych. Owija się nią papierowe lub plastikowe opakowania, zanim te wyruszą w drogę do klienta, który zamówił jedzenie na wynos. W ten sposób posiłki docierają na miejsce ciepłe i w nienaruszonym stanie.

W naszej ofercie znajdą Państwo właśnie wspomnianą już folię aluminiową. Jest ona niezastąpiona nie tylko w domowych warunkach, ale również w branży gastronomicznej. Zachęcamy także do sprawdzenia innych produktów jednorazowych, jak i wielorazowych, które dostępne są w naszym sklepie! 

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium