Pojemniki do zup wynos, czyli idealny sposób serwowania posiłków regenracyjnych!
Pojemniki do zup wynos, czyli idealny sposób serwowania posiłków regenracyjnych!

Posiłek regeneracyjny to nic innego, jak wyżywienie, które jest zapewniane pracownikowi przez pracodawcę.  Wydawane jest względu na wykonywanie obowiązków w trudnych warunkach. W jego skład wchodzi jedno gorące danie, ale również dodatkowy napój. Kaloryczność zależna jest od tego, jakie jest zapotrzebowanie danego pracownika. Czy wiesz jednak, w jaki sposób można serwować posiłki tego rodzaju? Sprawdź, z jakich opakowań na wynos warto skorzystać!

Czym są posiłki regeneracyjne?

Nie każdy wie, czym właściwie jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. nr 60, poz. 279). Okazuje się, że w przypadku niektórych zawodów, pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia swoim pracownikom odpowiedniego wyżywienia. Jest to tak zwany posiłek regeneracyjny, który składa się z jednego gorącego dania oraz napoju.

Jest on nieodpłatny i przysługuje osobom, które muszą pracować w trudnych i uciążliwych warunkach. Zapotrzebowanie organizmu takich pracowników jest znacznie większe, niż na przykład w przypadku osób, który spędzają kilka godzin przed komputerem. Przy pracy fizycznej koniecznie należy uzupełnić ubytki kaloryczne, aby móc przystąpić do dalszego wykonywania obowiązków. Warto jeszcze dodać, że o posiłkach regeneracyjnych mówimy też w przypadku różnego rodzaju zawodów sportowych. Opłacając uczestnictwo w danym wydarzeniu, organizator często zobowiązuje się zapewnić nam pożywienie, z którego skorzystamy po wysiłku fizycznym.

Jak zapakować posiłki regeneracyjne?

Tutaj pojawia się dosyć istotne pytanie – jak pakować posiłki regeneracyjne, aby zachować obowiązujące zasady higieny oraz aby wydane dania jak najdłużej zachowały odpowiednią temperaturę? Z pomocą przychodzą nam opakowania na zupy, które stosuje się w przypadku potraw serwowanych na wynos.  

Do wyboru mamy przeróżne warianty takich opakowań. Warto zacząć od wersji papierowych, zazwyczaj tych bez wieczka, które idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy posiłek ma płynną formę i ma być spożyty natychmiast. Papier jest przede wszystkim ekologiczny. Nie możemy jednak zapominać o tym, że niekiedy konieczne jest wykorzystanie plastikowych wariantów. Do posiłków regeneracyjnych o różnej konsystencji idealnie sprawdzają się miski na zupę, do których możemy dołożyć również plastikowe wieczko. Dzięki temu danie dłużej pozostaje ciepłe.

W ofercie naszego sklepu dostępne są wspomniane wyżej jednorazowe naczynia, z których można korzystać zarówno w pracy, jak i w domu. Są niezastąpione w branży gastronomicznej. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, trwałe i bezpieczne dla zdrowia. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty! 

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium