Najlepsza alternatywa dla jednorazowych, plastikowych sztućców
Najlepsza alternatywa na jednorazowych, plastikowych sztućców

W trosce o środowisko coraz częściej rezygnujemy z korzystania z przedmiotów jednorazowych, które niezwykle często produkowane są z plastiku. Te zdecydowanie zbyt szybko trafiają na śmietnik, a dodatkowo ich recykling bywa niekiedy problematyczny. Dlatego już teraz sprawdź, jak znaleźć alternatywę dla jednorazowych sztućców! Dowiedz się również, czym jest dyrektywa dotycząca plastiku i jakie ma ona znacznie dla gastronomii. 

Dyrektywa plastikowa – jakie znaczenie ma dla gastronomii? 

Wprowadzona w Polsce dyrektywa związana z użytkowaniem plastiku może być sporym utrudnieniem dla osób, które mają ścisły związek z gastronomią. Mówimy tutaj między innymi o zakazie wprowadzania do obrotu nie tylko jednorazowych sztućców, ale również talerzy, słomek, mieszadełek oraz pojemników na żywność. Zakaz tyczy się również kubków ze styropianu. Zadaniem wprowadzonych zmian ma być przede wszystkim ograniczenie stosowania plastiku, a także jego właściwe oznaczanie. 

Dyrektywa plastikowa największy wpływ ma jednak na osoby związane z branżą gastronomiczną, a niekoniecznie na klientów, którzy korzystają ze wspomnianych usług. Co więc można zrobić, aby uniknąć kary? Ta może wynosić nawet do 500 tysięcy złotych. Odpowiedzią jest znalezienie nieco bardziej ekologicznych rozwiązań, które można wprowadzić praktycznie od zaraz! O czym mowa?

Sztućce plastikowe wielorazowe oraz warianty drewniane

Co możemy więc zrobić, aby dostosować się do nowych zmian? Jeżeli jesteś właścicielem restauracji czy też firmy cateringowej, na pewno zainteresują Cię rozwiązania, które możemy Ci zaoferować! W asortymencie naszego sklepu znajdziesz między innymi plastikowe sztućce, ale wielorazowe. Nie trafiają one do kosza już po pierwszym zastosowaniu. Dostępne są w kolorze białym, czarnym oraz w wariancie transparentnym. Jeżeli planujesz jednak znacząco ograniczyć stosowanie plastiku w swoim lokalu bądź firmie, koniecznie sprawdź sztućce, które wykonane zostały z drewna. Te wydają się być idealne w przypadku dań serwowanych na wynos. 

Okazuje się, że wspomniane wyżej artykuły sprawdzają się równie dobrze, co ich jednorazowe odpowiedniki. Z tą różnicą, że w tym przypadku przywiązujemy większą uwagę do troski o środowisko. Robimy wszystko, aby już po pierwszy użyciu nie trafiły do kosza, albo by ich dalsze przetwarzanie było proste i dostępne. Korzystanie z materiałów łatwych w recyklingu to pierwszy krok w stronę ekologii! Wielu klientów zwraca szczególną uwagę na to, czy firma, którą chcą wspierać, zwraca uwagę właśnie na ten aspekt.

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium